Çözümlerimiz

Kurumsal ve son kullanıcıya yönelik hizmetlerimizle yeni bir bakış açısı kazanın

Ürünlerimiz

GeNeCIS

İkinci görüş hizmeti vermek isteyen hekim grupları için, dünyanın ilk anahtar teslim (turnkey) İkinci Görüş Klinik Bilgi Sistemi.

VIME

Dünyanın sağlık sektörüne yönelik geliştirilen ilk sanal iletişim ve etkinlik platformu.

MOVE

Zaman ve bütçe kısıtları olan yöneticiler için mobil eğitim ve tanıtım sistemi çözümü.

Daha Fazla Bilgi

MOBS

Canlı yayın ve on-demand video yayın sistemleri.

Daha Fazla Bilgi

move

mobs

Çözümlerimiz

Veri Madenciliği ve Klinik Karar Destek Sistemleri

MITS, büyük ölçekli klinik ve deneysel veritabanlarının oluşturulması, Veri Madenciliği yöntemleri, tıbbi veriler üzerinde biyoistatistik analizlerin yapılması, makine öğrenmesi yöntemlerinin uygulanması ve klinik karar destek sistemlerinin oluşturulması konusunda önemli bir deneyime sahiptir. MITS’in tıbbi danışmanları ile birlikte bu alanda önemli konferanslarda gerçekleştirdiği birçok sunum ve yayınladığı birçok makale bulunmaktadır.  Bu alanda MITS, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin danışmanlığında faaliyet göstermektedir.

 

MITS, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı tarafından desteklenen, 5 yıllık, çok ortaklı, uluslararası EUTRAF projesinde bilişim iş paketinden sorumlu olarak, konsorsiyuma ait büyük ölçekli klinik ve deneysel veritabanları üzerinde biyoistatistik analiz, veri madenciliği ve makine öğrenmesi uygulamaları gerçekleştirmekte ve bu uygulamaların sonuçlarına dayanan bir karar destek sistemi geliştirmiştir.

İkinci Görüş ve Yeni Nesil Klinik Enformasyon Sistemleri

Türkiye’de ve tüm dünyada tıbbi hataların azaltılması, sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve sağlık harcamalarının azaltılması ihtiyacına cevaben, dünyada ikinci görüş hizmetlerine talep yoğun bir şekilde artmaktadır. İkinci hekim görüşünün, doğru teşhisi sağlayarak gereksiz işlem ve ameliyatların sayısını azalttığı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

 

Sağlık profesyonelleri tarafından yapılan tıbbi hataların ABD’de üçüncü en önemli öldürücü olduğu belirlenmiştir. Bu tıbbi hatalar içerisinde tanı hataları en sık görülen, en öldürücü olan, en pahalıya mal olan ve telafisi en güç olanlardır. Yakın zamanda ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, ABD’de her yıl 80.000 kişi tanı hataları sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Türkiye’deki durum da ABD’ye benzerdir. Bu durumda ikinci hekim görüşünün önemi ortaya çıkmaktadır. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre her 5 hastadan 1’i ikinci doktor görüşü almakta, her 3 ikinci görüşten 1’i de ilk tanının yanlış olduğu görülmektedir. ABD’de John Hopkins Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, tanı hataları ABD’deki malpraktis davalarının en sık görülen sebebidir. Bu rakamlar, ikinci doktor görüşünün tıbbi hataları ve ölümleri azaltmaktaki önemini göstermektedir.

 

İkinci görüş hizmetlerinin Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’da bilinirliğini arttırmak ve yaygın kullanımını sağlamak amacıyla, MITS, GeneCIS ikinci görüş hizmeti altyapısını ve bu altyapı üzerinde çalışmakta olan www.ikincidoktor.com platformunu geliştirmiştir.

Referanslarımız

Ana Sayfa

İletişim

MITS markası Erkem Tıbbi Yayıncılık Yazılım Geliştirme ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.'ne aittir. Her hakkı saklıdır. ©2016 MITS