Hakkımızda

Hep bir adım ileride

Hakkımızda

MITS (Media and Medical Information Technology Solutions), Bilkent Üniversitesi Cyberpark’ta yer alan bir Ar-Ge şirketidir. MITS iki ana alanda faaliyet göstermektedir: "Tıp Bilişimi Sistemleri" ve "Sanal İletişim ve Eğitim Çözümleri".

 

Tıp Bilişimi Sistemleri alanında MITS, İkinci Görüş Sistemleri, Klinik Enformasyon Sistemleri, büyük ölçekli klinik ve deneysel veritabanlarının oluşturulması, Veri Madenciliği, Klinik Karar Destek Sistemleri ve Medikal Sinyal İşleme alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

İkinci Görüş Sistemleri alanında MITS, dünyanın ilk anahtar teslim (turnkey) ikinci görüş klinik bilgi sistemi olan, servis tabanlı GeNeCIS (Next Generation in Clinical Information Systems) yeni jenerasyon klinik bilgi sistemini gerçekleştirmiştir. GeNeCIS’in Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’nun ilk ikinci hekim görüşü platformu olan ikincidoktor.com, Türkiye’nin her yerindeki kullanıcılarını alanının önde gelen hekimleriyle buluşturarak, sağlık ve hayat kalitelerini arttırmayı amaçlamaktadır.

 

Veri Madenciliği, Klinik Karar Destek Sistemleri ve Medikal Sinyal İşleme alanlarında MITS, Türkiye ve Avrupa’da alanının önde gelen Ar-Ge ortaklarıyla çalışarak, önemli uluslararası projeler kapsamında büyük veri tabanlarının analizi, bu analizlerin sonuçlarından ürün ve değer yaratılması üzerinde çalışmaktadır.

 

Sanal İletişim ve Eğitim Çözümleri alanında ise MITS, dünyada sağlık sektörünün ihtiyaçlarına göre geliştirilen ilk sanal iletişim ve etkinlik platformu olan VIME (Virtual Medical Events) ile sağlık profesyonelleri için özelleşmiş Sanal Eğitim Merkezleri, Sanal Hastaneler vb. yenilikçi interaktif eğitim ortamları gerçekleştirmektedir. MITS, Türkiye’de ve dünyada daralan pazarlama ile eğitim bütçelerini, ürün ve eğitim yöneticilerinin yoğun iş tempolarını dikkate alarak, VIME üzerinden gerçekleştirdiği 20’nin üzerinde projeden edindiği deneyimi, üzerinde hızla proje geliştirilebilen, kolay yönetilebilen, kolay kullanılabilen, tam mobil uyumlu MOVE (Mobile Virtual Education) platformunu gerçekleştirmiştir.

 

VIME ve MOVE platformlarının yanı sıra MITS, Sağlığınız TV (www.sagliginiz.tv) üzerinden sağlık sektöründeki müşterilerine kendi özel kanallarından, güçlü bir altyapı ile canlı ve sonradan izlenebilen (on-demand), tüm mobil platformlardan erişilebilen video yayını olanağı sağlamakta ve yayınlarının optimizasyonu üzerinde Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.

Misyon

MITS’in amacı teknoloji ve yaratıcılığı birleştirerek, ziyaret ve promosyon kısıtları, ekonomik yaptırımlar ve değişen regülasyonlarla şekillenen sağlık sektörüne yenilikçi iletişim kanalları ile yeni bir soluk getirebilmektir.

Vizyon

Müşterilerine yazılımdan tasarıma, etkinlik yönetimine ve raporlamaya uzanan bir skalada, kısacası sanal iletişim ve etkinlik çözümlerinin uygulamada başarılı olması için gerekli olan iş akışında uçtan uca servis sağlar.

MITS Logo

MITS Logo

Vektörel (.eps)

MITS Logo

Vektörel (.ai)

Ana Sayfa

İletişim

MITS markası Erkem Tıbbi Yayıncılık Yazılım Geliştirme ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.'ne aittir. Her hakkı saklıdır. ©2016 MITS